Abdülkerim Bardakcı Galatasaray’da

Galatasaray ‘da vazifeye başladıktan sonra Domenec Torrent ve Sensibile ile yollarını ayıran Dursun Özbek idaresi, sportif yöneticilik misyonuna Cenk Ergün’ü, teknik yöneticilik misyonuna ise Okan Buruk’u getirdikten sonra transfer döneminin birinci bombasını patlattı.

Sarı-kırmızılı kulüp, uzun müddettir Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın transfer gündeminde olan stoper Abdülkerim Bardakçı için Konyaspor ve oyuncu ile muahedeye vardı.

Bonservisi 2.8 milyon euro

Galatasaray, Konyaspor ile 2.8 milyon euro bonservis bedeli ödeyecek.

Konyaspor, dün Fenerbahçe ile Abdülkerim için prensip muahedesine varmışrı lakin oyuncu ile sarı-lacivertli kulüp ortasındaki görüşmelerde pürüz çıkınca taraflar masadan kalkmıştı.

Galatasaray’dan transfer çalımı

Bu gelişme sonrası Beşiktaş ile birlikte transfere dahil olan Galatasaray, ezeli rakiplerine çalım atarak transfer yarışını kazandı.

Abdülkerim sarı-kırmızılıları seçti

Konyaspor ile 2.8 milyon euro bonservis bedeli karşılığında anlaşan Sarı-kırmızılı kulüp, Abdülkerim Bardakçı’yı da ikna etti. Ulusal stoper, tercihini Galatasaray’dan yana kullandı.

Konyaspor yetkilileri sabah saatlerinde DHA’ya yaptığı açıklamada Abdülkerim için Fenerbahçe ile prensip mutabakatına vardıklarını lakin sarı-lacivertli kulübün oyuncu ile görüşmesinde pürüz çıktığını, son kararı Abdülkerim’in vereceğini belirtmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.