AKP’den istifa eden Arı’nın yeni adresi İYİ Parti oldu

2019 seçimlerinde AKP”den Nevşehir Belediye Başkanı seçilen daha sonra görevden ayrılan Rasim Arı, İYİ Parti’ye geçti. Arı’ya rozetini İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener taktı.

Arı İYİ Parti Genel Kurulu’dan yaptığı kısa konuşmada “Onur ve hak mücadelesi için çıkmış olduğum 26 aylık mücadelemin sonunda bana göstermiş olduğunuz sevgi, evinizi ve kapınızı açmanız, bize ablalık yapmanız nedeniyle size şükranlarımı sunuyorum” dedi.

AKÇELİ KONULARDA BİZİ YARGILAYACAK ADAM ANASINDAN DÜNYAYA GELMEDİ

“Tuzak kuranların en hayırlısı Allah’tır anlayışından, kardeşlerine tuzak kurmaya kalkanlara şunu ifade edeyim ki; en cesur insanlar yolsuzluk yapmayanlardır. Biz Anadolu’nun kavruk yüzlü çocuklarıyız. Elbette hata ve noksanlıklarımız vardır. Ama ne vatan sevgimizde ne milli ve manevi bağlılığımızda bizi sorgulayacak, akçeli konularda bizi yargılayacak adam anasından dünyaya gelmemiştir. Biz siyaseti ayrıştırmak için değil, ötekileştirmek için değil, rantı birilerine paylaştırmak için değil kardeşliği ve sevgiyi ve hizmeti yaygınlaştırmak için kullanacağız.”

ZEHİR ZEMBEREK BİR AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Ocak ayında sağlık nedenlerini gerekçe göstererek belediye başkanlığından istifa eden Rasim Arı AKP üyeliğinden de ayrıldığını açıklarken çarpıcı bir açıklama yapmıştı. Arı açıklamasında “Daha önce sahte hesaplardan kendisi ve ailesi hakkında çeşitli iftiralar atan kişileri tespit ettiklerini ve 1 milyonluk tazminat davası açtıklarını belirten Rasim Arı, “Sakın ola benim bayramlık ağzımı açtırmayın. Benim bayramlık ağzımızı açtırırsanız, siz girecek delik ararsınız. Sizin gibi kahpece iftiralar da atmam. Siz nasıl insanlarsınız, Müslüman mısınız? İftiranın acısını ödeyeceksin. Şimdi tamamı birbirini satmaya başladı” ifadelerini kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir