Akşener’den 60 bin liralık fatura reaksiyonu: Konuşmanın manası yok

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, Niğde’nin Yeşilgölcük beldesinde vatandaşlara hitap etti. Konuşması sırasında bir çiftçinin uzattığı 60 bin liralık elektrik faturasını alandakilerle paylaşan Akşener, “Bunu gördükten sonra zati konuşmanın manası yok” dedi.

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, Niğde’de vatandaşlara seslendi, esnafın kaygılarını dinledi. Birinci olarak Yeşilgölcük beldesine giden Akşener’in bir başka durağı köy kahvesi oldu. Akşener’i karşılayan vatandaşlardan biri “Emekliyim açım, kurtar Meral bacım” yazılı dövizi taşıdı.

20 Ocak 2020’den bu yana vilayet il, ilçe ilçe, esnaf esnaf yaptıkları ziyaretlere değinen Akşener, insanları birbirine düşürmekten haz alanların attığı yün yumaklarını ortadan kaldırmak ve vatandaşın sıkıntılarını öğrenip bunlar üzerinden tahlil üretmek için tam iki buçuk yıldır gezdiklerini söyledi.

“VATANDAŞI ÇIRAK ÇIKARDILAR”

Yeni bir siyaset anlayışını inşa ettiklerini, seçmenin artık velinimet olduğunu kaydeden Akşener, “5-10-11 maaş alan danışmanlar varken, senin çocuğun üniversite mezunu olarak iş bulamıyorsa, 92-86 puanla atanamıyorsa bu işte bir dümen vardır demektir. Bu dümen, bu harami nizamın inşa ettiği bir tertip. Bu dümeni de bu harami tertibi de birlikte yıkacağız inşallah. Helal oylarınızla, demokrasiyle, sandıkta bunların tamamını attaya göndereceğiz inşallah” dedi.

“BAKIN HANGİ DÜMENLER SONUCUNDA NE HALDESİNİZ”

Akşener şöyle devam etti:

“İki sayı vereceğim. Bakın hangi dümenler sonucunda ne haldesiniz. 24 milyar lira, Türk Telekom’dan alındı, Hariri’nin cebine kondu. Hariri, Sayın Erdoğan’ın aile dostu, onu üzmek ayıp olur. Sizi üzdüler, 24 milyar lira Hariri’nin cebine kondu. Ankara’da Ankapark var. Çarpışan arabaların çarpışamadığı bir park. Tam 801 milyon dolar harcanmış. Türk parası ile 14 milyar lira. Topla ikisini, 38 milyar lira. Birilerinin cebine girmiş, kimin cebinden çıkmış, hepimizin cebinden çıkmış”

Bu para ile yapılabilecekleri sıralayan Akşener, çiftçi olduğunu söyleyen bir vatandaşın uzattığı elektrik faturasını paylaştı.

60 BİN LİRALIK FATURAYA TEPKİ

60 bin liralık faturayı gören Akşener, “Bunu gördükten sonra aslında konuşmanın manası yok. Nasıl ödeyeceksin kardeşim” dedi.

Türk Telekom’un dönemi ile Ankapark sürecine yine değinen Akşener, “Bir ayda 60 bin fakat 38 milyar lira gitti. Hepimizin cebinden gitti. Şüphesiz haram zıkkım olsun, zehir zıkkım olsun fakat artık ‘dur’ deme vakti geldi de geçti bile. Bundan sonra ‘kaşının altına neden gözün var’ diyenlere haydi oradan diyeceksiniz.  5-10-11 maaş alan danışmanlar, yan gelip yatan danışmanlar, saraylarda oturanlar, 500 milyon dolarlık uçaklarla uçanlar, bir ayda 60 bin lira elektrik faturası gelen bir çiftçi… İşte kelamın bittiği yer. O 38 milyar lira ile bunlar olmayabilirdi lakin bir Haririler iki tane de müteahhit cebini doldurdu gitti” formunda konuştu.

“BU HARAMİ SİSTEM ORTADAN KALKACAK”

Akşener şunları ekledi:

“Bu harami nizamı bozmak için bir defa herkes oy kullanacak. Bu harami nizamı bir arada yıkacağız lakin en değerlisi muhteremlere diyeceksiniz ki; ‘Bize üstten bakamazsınız. Ayağımıza geleceksiniz. Karşımızda resmi tazim duracaksınız ve biz sizi tartacağız. Ben asılım aziz Türk milletiyim. Sen vekilsin.’ Seçmenin velinimet olduğu gün bu harami tertip ortadan kalkacaktır. Yazık. Çiftçinin gözyaşı, emeklinin gözyaşı, gencin gözyaşı ve cepleri doldurulan haramiler. Haram olsun, zıkkım olsun.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.