Andreas Cornelius: Kuzeyin Hükümdarı lakabını çok seviyorum

Trabzonspor’un yıldız futbolcusu Andreas Cornelius, şampiyon olarak tamamladıkları dönemin akabinde açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor’un golcü oyuncusu Andreas Cornelius, dönemi kıymetlendirdi. Kendisine Kuzeyin Hükümdarı denmesinin güzeline gittiğini söyleyen Cornelius, şampiyon olarak tamamladıkları dönemi asla unutmayacağını söz etti.

Sıkıntı ve uzun bir dönemi geride bıraktıklarını belirten golcü oyuncu, “Çok memnunum şampiyon olduğumuz için. Uzun bir dönem oldu lakin ligi denetim eden taraf olduk ve dönemi erken bitirdik. Erkenden şampiyonluğumuzu ilan ettiğimiz için de epey mutluyuz” dedi.

Cornelius, taraftarların kendisine ‘Kuzeyin Kralı’ demesiyle ilgili olarak da, “Bu lakabı çok seviyorum” tabirlerini kullandı.

“GÖZÜMDEKİ MORLUK GÜZEL GÖRÜNMÜYOR”

Gözündeki morlukla ilgili olarak konuşan ve geçtiğimiz hafta Altay ile Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanan karşılaşmayı hatırlatan Cornelius, “Altay maçında kalecinin yumruğu gözüme gelmişti. Onun izi var hala yüzümde. Şu anda çok da uygun görünmüyor” cümlelerine yer verdi.

Trabzonspor taraftarlarının inanılmaz olduğunu aktaran 29 yaşındaki oyuncu, “Taraftarlarımız hakkında şunu söyleyebilirim; şampiyonluğun nasıl kutlanması gerektiğini ve grubun nasıl desteklenmesi gerektiğini herkese gösterdiler. İnanılmaz hislerdi ve bu dönemi asla unutmayacağım” diyerek kelamlarını tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.