Ankara’daki vilayet ve birtakım ilçe seçim konseyi liderleri belirlendi

Ankara Adliyesi konferans salonundaki kura çekimine, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Akça, Adalet Komitesi Lideri Yılmaz Çiftci ve Kurul Üyesi Ayhan Biltekin ile hakim, adliye çalışanı ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Akça, Çiftci ve Biltekin’den oluşan heyetin huzurunda kuraya girecek yargıçların ismi tek tek okundu, akabinde bu isimlerin yazılı olduğu kağıtlar kura toplarına yerleştirildi.

Daha sonra salondaki hakim ve siyasi parti temsilcileri, şeffaf sandıktaki toplardan çekerek vilayet ve ilçe seçim konseyi liderlerini belirledi.

YER ALAN İSİMLER

Buna nazaran Volkan Keskinkaya Ankara Vilayet Seçim Konseyi Lideri olurken, Celal Lisanlı birinci, Refik Karakoç ikinci asıl üye oldu. Ali İstek Doğmuş ve Tuğba Yenikomşuoğlu ise yedek üye olarak belirlendi.

Çankaya Birinci İlçe Seçim Konseyi Lideri Ömer Faruk Kar, Çankaya İkinci İlçe Seçim Konseyi Lideri Muhammet Karaca, Çankaya Üçüncü İlçe Seçim Konseyi Lideri Seyda Bayarslan, Çankaya Dördüncü İlçe Seçim Heyet Lideri Burak Cenk İlhan oldu.

Aydoğan Levent Gedik Keçiören Birinci İlçe Seçim Heyeti Lideri, Ali Okkan Keçiören İkinci İlçe Seçim Şurası Lideri, Erdal Sümbül Keçiören Üçüncü İlçe Seçim Konseyi Lideri, Yakup Güler de Keçiören Dördüncü İlçe Seçim Şurası Lideri olarak kuradan çıktı.

Yenimahalle Birinci İlçe Seçim Heyeti Lideri Nejat Özkan, Yenimahalle İkinci İlçe Seçim Konseyi Lideri Mevlüt Uçar, Yenimahalle Üçüncü İlçe Seçim Şurası Lideri İlker Yılmaz oldu.

Mamak Birinci İlçe Seçim Konseyi Lideri Yusuf Kaya, Mamak İkinci İlçe Seçim Heyeti Lideri Filare Şahin Ün, Mamak Üçüncü İlçe Seçim Heyeti Lideri ise Çağlar Pürlüpınar olarak belirlendi.

Altındağ Birinci İlçe Seçim Şurası Lideri Okay Koç, Altındağ İkinci İlçe Seçim Konseyi Lideri Sefer İlker Alp olurken Selami Yücel de Pursaklar Birinci İlçe Seçim Şurası Lideri olarak kuradan çıktı.

Yurt Dışı İlçe Seçim Şurası Lideri ise Ali Uğuz oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.