Bahçenizde neden bir kalıp sabun kullanmalısınız?

Uzun akşamları bahçede daima birlikte barbeküde geçirmek ve serinletici bir şeyler içmek şahane. Siz farkına bile varmadan, tekrar sonbahar olacak, bu yüzden hepimiz mümkün olduğunca tadını çıkarmalıyız! Lakin bahçeniz yaza otomatik olarak hazır olmayacaktır. Hayır, bununla hala epeyce meşgul olabilirsin. Yabani otları çekmek, yaprakları ve kumu süpürmek, çimleri biçmek, bitkileri saksı değiştirmek ve ismini siz koyun. Bunu kendin için nasıl kolaylaştırabilirsin? Bahçıvanlık yaparken yalnızca bir kalıp sabun kullanarak. Sabunun bahçenizdeki yararlarını size anlatacağız.BAHÇENİZDE NEDEN BİR KALIP SABUN KULLANMALISINIZ?

Evet gerçekten! Sabun bahçede kullanışlı bir araç üzere görünüyor. Bu nedenle, beşerler bahçelerinde sabunu sayısız nedenden ötürü kullanırlar, lakin asıl sebep muhtemelen birçok haneyi rahatsız eden şeydir. Bilhassa yaz aylarında birçok kişi bundan rahatsız oluyor ve hatta bazen bu yüzden bahçeden bile kaçıyor.

Bir kalıp sabunla haşereleri kolaylıkla kovabilirsiniz. Bilhassa, örneğin bitkileri kemirerek bahçenizi mahvedebilecek böcekler. Bitkileri saksı değiştirmek için aylarca harcarsanız ve birkaç gün içinde ansızın ısırılırsanız, bu epeyce can sıkıcı bir durumdur. Sabunla bu yaratıkları kovalarsınız. Bu tam olarak nasıl tesirli oluyor?

Her şeyden evvel, bahçenizde rastgele bir kalıp sabun kullanamayacağınızı bilmek değerlidir. Aslında, belli bir cins sabun, tercihen organik kökenli bir sabun kullanmanız gerekir. Organik kökenli sabun yavaş yavaş parçalanır ve bitkilerinizle karışır. Kimyasal bir sabun seçerseniz, bitkileriniz çürür. Pekala diğer nelere dikkat etmeniz gerekiyor?

BİLEŞEN

Sabunun ayrıyeten okaliptüs özü olan özel bir bileşeni olmalıdır. Okaliptüs kokusu böcekleri, fareleri ve öbür zararlıları bitkilerinizden uzaklaştırır. Elbette çok kullanışlı lakin sabunla ne yapacağınızı tam olarak bilmelisiniz. Asmak mı, yere koymak mı?FARKLI YOLLAR

Sabunu birkaç formda uygulayabilirsiniz. Birinci olarak, sabunu bir peynir dilimleyici ile kazıyabilir yahut rendeleyebilirsiniz. Rendelenmiş sabun modüllerinin kuma düşmemesine dikkat edin. Sabunu da kırabilirsiniz, fakat tüm bloğu kullanmak da işe fayda. Kıymetli olan sabunun yere değmemesidir. Düzgün olan şey, sabununuzu ince bambu çubuklara tutturmaktır. Örneğin, çubuğa bir çift tayt yahut çorap takın ve oraya bir kalıp sabun koyun. Onları mümkün olduğunca yere yakın asın. Birkaç gün bekleyin ve zararlıların bitkilerinizin yanına gelmeye yürek edemediğini göreceksiniz! Sabunun bahçenizde bile yararlı olabileceğini kim düşünebilirdi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.