Bolu’da zehirlenme kuşkusu: 21 çocuk hastanelik oldu!

Bolu’da 21 çocuk zehirlenme kuşkusuyla tedavi altına alındı.

Merkeze bağlı Yuva köyünde yaşayan 21 çocuk, kusma ve bulantı şikayetiyle hastaneye başvurdu.

Su ya da besin zehirlenmesi kuşkusuyla hastaneye kaldırılan çocukların tedavisi devam ediyor.

Halk Sıhhati Müdürlüğü gruplarınca köydeki su deposundan incelenmek üzere numune alındı. Sıhhat Bakanlığınca da bölgeye inceleme yapmak üzere takım gönderildiği öğrenildi.

Bolu Valisi Erkan Kılıç, gazetecilere, Yuva köyünde 21 çocuğun kusma ve bulantı şikayetiyle hastanelere başvurduğunu söyledi.

Çocukların tedavisinin devam ettiğini belirten Kılıç, “Su kaynaklı yahut besinden olabilir, araştırma devam ediyor, daha netleşmedi. Gruplarımızın çalışmaları devam ediyor. Depoda klor aygıtı da vardı, klorlama da yapılıyordu ancak bakıyoruz. Esasen yalnızca çocuklarda oldu” diye konuştu.

“HAYATİ TEHLİKELERİ YOK”

Hastaneye gelen çocuklardan kimilerinin tedavisinin ağır bakım ünitesinde sürdüğünü aktaran Kılıç, “Yoğun bakımda olanlar var lakin bir kısmı çıktı, öbürleri de çıkacak üzere. Bir mühlet nezaretten sonra ağır bakımdan çıkma durumları oluyor. Şu an hayati tehlikeleri yok” sözünü kullandı.

Vali Kılıç, hastaneye başvuran çocukların bir kısmının ise vilayet dışına gönderildiğini kaydetti.

Hastanede 12 yaşındaki oğlunun tedavisi devam eden Sezgin Aydoğan, çocuğunun karın ağrısı, ishal ve halsizlik üzere şikayetleri olduğunu anlattı.

Zehirlenmenin nedeni hakkında bilgilerinin olmadığını lisana getiren Aydoğan, “Sudan da öteki bir şeyden de olabilir. Mevzunun araştırıldığı söyleniyor” dedi.

KAYNAK: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.