CHP’den Prof. Dr. Mazhar Bağlı hakkında hata duyurusu

CHP vilayet başkanlıkları 81 vilayette, katıldığı televizyon programında “CHP, PKK ve FETÖ’ye lojistik dayanak veriyor” diyen eski AK Parti milletvekili Prof. Dr. Mazhar Bağlı hakkında kabahat duyurusunda bulundu.

Savcılıklara verilen kabahat duyurularında, Habertürk Televizyonu’nda yayınlanan “Enine Boyuna” programında konuşan Bağlı’nın “Bakın, Türkiye’nin bu meşruiyet gücünü sabote eden en büyük kara propagandalardan birisi de Türkiye’nin DEAŞ’ı desteklediği istikametindeki alçakça akınlardır, bunu kim lisana getiriyor? İki örgüt lisana getiriyor. Birincisi FETÖ, ikincisi PKK terör örgütü. Lakin buna kim lojistik sağlıyor içerden? Cumhuriyet Halk Partisi sağlıyor” dediğini hatırlattı.

‘BU YAKIŞIKSIZ İFTİRA VE HAKARET CHP’YE YAKIŞMAZ’

“Şüpheli, bu tabiriyle direkt CHP’ye ve partinin vilayetimizdeki temsilcisi olup vilayet lideri sıfatını haiz bana hakaret ve iftirada bulunmuştur” denilen kabahat duyurusunda şu sözlere yer verildi:

“Şüphelinin bu nahoş iftira ve hakareti CHP’ye yapışmaz. CHP, Kurtuluş Savaşı gayreti vermiş, ülkemizi kurmuş takımların mirasıdır. Kurulduğu günden bugüne de her türlü terör faaliyetine karşı tüm gücüyle durmuştur. Kuşkulu, FETÖ’yü büyüten ve PKK elebaşlarıyla görüşmeler yürütenlerin kim olduğunun konuşulmaması için taammüden ve büyük bir gaflet içinde partimize iftirada bulunmuştur. Şüphelinin bu sözleri, toplumda, CHP içerisinde siyaset yapanları terör örgütleriyle iş birliği içinde göstermekte ve maksat haline getirmektedir.”

‘DİL SÜRÇMESİ DEMEK İMKANSIZDIR’

Suç duyurusunda Bağlı’nın kelamlarının lisan sürçmesi olarak değerlendirilemeyeceği belirtildi:

“Şüpheli, cürüm teşkil eden beyanlarını bir anlık gafletle yapmamıştır. Kendisi eski bir milletvekili ve sosyoloji alanında çalıştığını argüman eden bir akademisyendir. Bu durumda şüphelinin boş bulunduğu ya da lisan sürçmesi ile bu tabirde bulunduğunu söylemek imkansızdır. Üstelik programdaki öteki iştirakçiler ve moderatör, şüphelinin sözlerini kendisine hatırlatmıştır.”

Suç duyusunda Mazhar Bağlı hakkında “hakaret”, “iftira”, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” hatalarında kamu davası açılması talep edildi. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.