CHP’nin ‘Bozkurt Kemal’ tiyatrosu: Kılıçdaroğlu’nu destekleyen ‘ülkücü’ CHP’li meclis üyesi çıktı

Ankara’da ‘Önce Türkiye Buluşması’ programına katılan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu için, etraftaki birkaç kişi “Bozkurt Kemal” ve “Ülkücülere gurur verdiniz” sloganı attı.

Kılıçdaroğlu programda Selim Kaptanoğlu isimli kişiyi kürsüye çıkardı.

MHP kökenli olan lakin sonrasında CHP’ye geçen Kaptanoğlu, medyaya ‘Alparslan Türkeş’in kurmay kadrosundan’ biçiminde lanse edildi. CHP medyasında Kaptanoğlu’nun kelamları “Ülkücülerden Kılıçdaroğlu’na destek” tabirleriyle yer aldı.

MHP’DEN REAKSİYON: CHP ÜYESİ FİGÜRAN OLARAK OYNADI

Konuyla ilgili toplumsal medya hesabından paylaşımda bulunan MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin Basın Danışmanı Yıldıray Çiçek, “Dün ‘Bozkurt Kemal’ isimli dünyanın en kısa güldürüsünü çeken Dersimli Kemal’in kürsüde konuşturduğu Selim Kaptanoğlu isimli şahıs HDP’nin hami kalkanı CHP’nin Yenimahalle Meclis Üyesidir. ‘Türkeş’in kurmay kadrosundan’ öyküsüyle CHP tiyatrosunda figüran olarak oynatılmıştır.” dedi.

“TİYATRONUZ PATLADI”

Çiçek, “Bu tipler resmî CHP Meclis Üyesi iken bir türlü eski kimliklerini bırakıp , gittikleri yerin yenisi olamıyorlar. Kürsüye çıkıyorsan niye ‘Biz CHP Meclis Üyesi olarak Kılıçdaroğlu’nu destekliyoruz’ diyemiyorsunuz da , maziden kıssa yazıyorsunuz. Bu tiyatronuz da patladı!” sözlerini kullandı.

Söz konusu haberlerden kimileri şöyle:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.