CHP’nin tezlerine AK Parti’den net yanıt: İstediğiniz mecrada tartışmaya hazırız!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) idaresindeki 11 büyükşehir belediye meclisinin AK Parti Küme Başkanvekillerinin yayımladığı ortak bildiride, “Sizin belirleyeceğiniz rastgele bir mecrada, aziz milletimizin huzurunda bu engellenme yalanınızı açık ve seçik olarak tartışmaya hazırız” tabirleri kullanıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) idaresindeki İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Aydın, Eskişehir, Mersin, Muğla, Tekirdağ, Hatay büyükşehir belediye meclisinin AK Parti Küme Başkanvekilleri, AK Parti Genel Merkezi’nde kelam konusu kentlerin belediye liderlerine yönelik ortak bildiri okudu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) AK Parti Küme Başkanvekili Tevfik Göksu, burada 11 Küme Başkanvekili ismine yaptığı konuşmada CHP’nin operasyon merkezi olduğunu savunarak, “Milli sorunlarda dahi palavra siyasetiyle kaos çıkarmayı tercih eden bu muhalefet anlayışı, ülkemizin ve demokrasimizin önündeki en büyük manidir. Siyasi tüm etik bedelleri yok sayan, iktidar hesapları içerisinde, palavrası kendisine sermaye edinmiş bu yaklaşım, yalnızca ulusal siyasette değil, bilhassa son üç yılda, maalesef lokal siyasette de varlık göstermeye başlamıştır” dedi.

Göksu, CHP’li 11 büyükşehir belediye liderinin, seçilmelerinin 4. yılına girmelerine rağmen kamuoyunun karşısına icraatları ve projeleri ile çıkmak yerine çeşitli vakitlerde bir ortaya gelerek mazeret ve acziyet deklarasyonları yayımladıklarını söyledi.

Belediye liderlerinin bir ortaya gelmesinin, ortak bir belediyecilik anlayışı geliştirmelerinin ve o çerçevede projeler geliştirmelerinin kıymetli olduğuna dikkati çeken Göksu, “Ancak CHP’li Belediye Liderlerinin bildirilerinde, mahallî hizmetler ve mahallî demokrasi ismine somut teklifler değil, gündelik siyasal popülizmin öne çıktığı görülmektedir. CHP’li Büyükşehir Belediye liderlerinin bu bildirilerinin, ortak başarısızlıklarına, ‘mazeret üretme’ ve ‘engelleniyoruz’ palavrası etrafında kendilerine bir ‘konfor alanı’ inşa etme çabasından öteki bir manası yoktur” diye konuştu.
 

“CHP ZİHNİYETİ ENGELLEMEK İÇİN ELLERİNDEN GELENİ YAPMIŞLARDIR”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisine gelen 4 bin 64 belgenin, yüzde 97,4’lük bir oranla 3 bin 955’ine olumlu oy kullandıklarını lisana getiren Göksu, şunları söyledi: 

“Ankara Büyükşehir Belediyesinde de meclise gelen 6229 evrakın, 6033’üne olumlu oy kullanmışız. Yani Ankara Büyükşehir Belediyesinin meclise sunduğu evrakların yüzde 97’sine evet demişiz. Bizde durum böyleyken, kelam konusu CHP zihniyeti, bu kentlerde muhalefette olduğu devirde, meclise gelen ve kentlerimiz için hayati ehemmiyet taşıyan tüm projelere ya hayır demişler ya da engellemek için ellerinden geleni yapmışlardır. Bugün bizlerin yapan muhalefet anlayışımıza karşın, her kezinde belediye meclislerimizle birlikte, hükümetimizi de suçlayarak kaynaklarının kesildiği palavrasını söyleyen bu maharetsiz belediyelerin engelleniyoruz mazeretini yeniden İstanbul ve Ankara örneğiyle ortaya koymak ve boşa çıkarmak istiyoruz.”

“İSTEDİĞİNİZ MECRADA ‘ENGELLENİYORUZ’ YALANINIZI TARTIŞMAYA HAZIRIZ”

Göksu, İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Aydın, Eskişehir, Mersin, Muğla, Tekirdağ, Hatay büyükşehir belediye meclis üyelerinin AK Parti Küme Başkanvekilleri ismine CHP’li 11 büyükşehir belediye liderine şöyle seslendi:

“’Engelleniyoruz’ palavrasıyla etrafınıza çektiğiniz algı ve manipülasyon duvarlarının içinde oluşan konfor alanından çıkın ve şehirlerinize bakın. Bunu yaptığınız takdirde, kentlerinizin önündeki en büyük mahzurun sizler ve CHP zihniyeti olduğunu göreceksiniz. Bunu kendiniz için yapmaya cüretiniz yoksa, lütfen çocuklarınız ve ülkemizin geleceği için yapın. Şayet bu yüreği gösteremiyorsanız ya da bu yüreği göstermenize birileri müsaade etmiyorsa sizin belirleyeceğiniz rastgele bir mecrada, aziz milletimizin huzurunda bu engellenme yalanınızı açık ve seçik olarak tartışmaya hazırız. Buradan hodri meydan diyoruz. Tüm samimiyetimizle soruyoruz: Bugüne kadar, lideri olduğunuz kentlerde, o kentin gençleri için, bayanları için, çocukları için ve o kentin geleceği için, belediye meclislerine tek bir proje getirdiniz mi? Hangi projeyi getirdiniz de AK Parti kümeleri olarak ‘Hayır’ dedik? Ya bu sorumuzun yanıtını dürüstçe çıkıp milletimize verirsiniz, ya da sizleri tüm kamuoyu önünde yalancı ve müfteri ilan ettiğimizi beyan ediyoruz.”

Göksu, kelam konusu bildirilerin belli aralıklarla yayımlanacağı bilgisini verdi.

Söz konusu toplantı, AK Parti Küme Başkanvekillerinin hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.