DAEŞ’in canlı bombası İstanbul’da yakalandı

FERİT ZENGİN İstanbul – Kilis Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve TEM Şube ekipleri, geçtiğimiz hafta terör örgütü DAEŞ’e yönelik yaptığı çalışmalarda, baskın yapılan bir örgüt evinden örgüte gönderilmek üzere lojistik malzeme ile örgütsel yazışmalardan oluşan dijital veri ve dökümanlar ele geçirdi. İncelemede dijital verilerden birisinde, “Türkiye’ye bizim bilgimiz dahilinde giren Alşahi Bnaman isimli mensubumuz İstanbul’da bomba içtihat eylemi yapmayı kabul etmiştir. Kendisine bu eylem ile ilgili yardım yapılması şarttır” şeklinde not görülünce soruşturma derinleştirildi. İzine İstanbul’da rastlanan ve tam ismi Anas Abbud Alşahi Bnaman olan teröristin Küçükçekmece’de bir düzensiz
göçmen evinde saklandığı tespit edildi.

Tespitin ardından harekete geçen TEM ekipleri, gece saatlerinde düzenlediği operasyonla, Suriye uyruklu Bnaman’ı yakalayarak gözaltına aldı.

Kurban Bayramı’nda eylem yapmayı planladığı ve bunun için hazırlık yaptığı belirlenen şahsın, terör örgütü DAEŞ mensubu olduğu tespit edilirken, şüphelinin bugüne kadar eylemi engellenen 12’nci DAEŞ intihar eylemcisi olarak kayıtlara girdiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.