Elon Musk yapay zekayı ‘ti’ye aldı

Geçtiğimiz günlerde Papa Francis’in bir yapay zeka tarafından yaratılan görüntüsünün sosyal medyada gündem olmasının ardından, Twitter’ın sahibi Elon Musk da kendisinin benzer bir montla çekilmiş fotoğrafını sosyal medyadan yayınlayarak Papa’ya gönderme yaptı.

Musk, paylaşımın altına “Bu montu sadece arkadaşımdan ödünç aldım” dedi.

Musk’ın, Papa’nın montuna benzer bir kıyafetle çekildiği o görüntü sosyal medyada da kısa sürede 300 bini aşkın beğeni aldı.

YAPAY ZEKA KARŞISINDA UYARIDA BULUNMUŞTU

Geçtiğimiz günlerde Elon Musk dahil olmak üzere birçok teknoloji sektörü yöneticileri, ortak bir bildiriye imza atarak gelişmiş yapay zekanın topluma ve insanlığa olan risklerine vurgu yaparak, sohbet robotu GPT-4’ten daha güçlü bir sistem geliştirilmesine 6 ay verilmesi çağrısında bulunmuştu.

Mektupta, “Güçlü yapay zekâ sistemleri, yalnızca bunların etkilerinin olumlu ve risklerinin yönetilebilir olacağından emin olduğumuzda geliştirilmelidir” diye belirtildi.

PAPA’NIN O GÖRÜNTÜSÜ GÜNDEM OLDU

Geçtiğimiz günlerde ise Papa Francis’in beyaz uzun mont giydiği bir görsel sosyal medyada servis edilmişti. Söz konusu görüntü kısa sürede gündem olurken o karenin gerçek olmadığı, yapay zeka ile üretildiği ortaya çıkmıştı. Öte yandan Donald Trump’ın ABD’de tutuklandığına dair yapay zeka görüntüleri de sosyal medyada yayınlanınca birçok kişi tarafından ‘gerçek’ sanılmıştı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir