Fenerbahçe’den Mehmet Büyükekşi’ye yanıt!

Fenerbahçe Lideri Ali Koç’un, TFF başkanlığına aday olduğunu duyuran Mehmet Büyükekşi hakkındaki açıklamalarının akabinde Büyükekşi’den yazılı bir cevap gelmişti.

Ali Koç’un savlarına karşılık veren Büyükekşi, “TFF’ye baskı kurmak, kulüp stratejinizin modülü olabilir. Lakin yeni periyotta bunların işe yaramayacağını nezaketle belirtmek isterim” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe de bir resmi açıklamayla Büyükekşi’ye karşılık verdi.

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan yazılı açıklamalarda şu sözlere yer verildi:

“TFF Lider Adayı Sayın Mehmet Büyükekşi’nin, lider seçilmiş üzere bir eda ile yaptığı basın açıklamasına istinaden;
 
Öncelikle net ve sarih bir biçimde bilinmesini isteriz ki kulübümüzün Türk Futbolunda hain FETÖ mevcudiyetine karşı göstermiş olduğu hassasiyet tüm ülkemizin malumudur.
 
Çünkü, Kulübümüz, 3 Temmuz 2011’de hain FETÖ’nün saldırısına uğramış, hem sportif hem de mali açından telafisi mümkün olmayan ziyanlara uğramıştır.
 
Bu örgütün tüm şiddetli taarruzlarına karşın verdiği asil çaba ile Kulübümüz hem tarihe geçmiş hem de devletimizin takdirlerine layık olmuştur.
 
Hal bu türlü iken bizim problemimiz şahıslarla değil, büsbütün ilkesel bazda ve geçmişte yaşananlardan edindiğimiz deneyimlerden kaynaklanmaktadır.
 
Bu bağlamda Türk futbolunda adil rekabet ismine risk teşkil edebilecek konularda geçmişte olduğu üzere bugün de sessiz kalmamız beklenmemelidir.
 
Bu inanç ve anlayışla şu soruları kamuoyunun dikkatine getirmek isteriz:
 
1- Kamunun rastgele bir durumuna misyon ataması yapılırken ilgili kişi ve aile mensupları dahil olmak üzere son derece ayrıntılı bir geçmiş taraması yapılmaktadır. Kelam konusu Türk futbolu olduğunda bu istikamette bir hassasiyetin gösterilmemesi makul müdür?

2- FETÖ’den yargılanma süreci devam eden bir şahsın yakın bir aile ferdinin TFF Lideri olmasının yaratacağı soru işaretleri, göz arkası edilebilecek bir öge mudur?

3- Hal böyleyken TFF Başkanlığı vazifesine seçilmeniz halinde bu konunun suistimal edilerek size karşı kullanılması durumunda adil, şeffaf ve her kulübe eşit arada durma prensiplerini uygulamanız risk altında olmayacak mıdır? 
 
Fenerbahçe Spor Kulübü olarak büsbütün inanç erozyonu yaşanmış olan futbol ikliminde adil rekabet kaidelerini olumsuz etkileyecek en ufak bir tartışmalı ortama tahammülümüzün olmadığını vurgulamak isteriz.
 
Son olarak bugünkü açıklamasının bir kısmında ‘TFF’ye baskı kurmak, kulüp stratejinizin bir kesimi olabilir’ diyen Sayın Mehmet Büyükekşi’ye;
 
Fenerbahçe Spor Kulübü olarak Türk futbolu ve TFF odağındaki yaklaşımımızın; “hiçbir koşul altında kimseye ve hiçbir kulübe ayrıcalık gösterilmemesi, her kulübe eşit uzaklıkta durulması” olduğunu, kısa bir medya taraması ile görebileceğini vurgulamak isteriz. 
 
Şayet bu açıklamamıza cevap verilecek ise bunun üstte sorduğumuz sorulara da karşılık olacak nitelikte bir açıklama olmasını değerle rica ederiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.