İmamoğlu’ndan 15 Temmuz iletisi: Bu tehdit ülkemizin üzerinden kalkmadı

15 Temmuz darbe teşebbüsü sırasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) Saraçhane’deki binasının önünde hayatını kaybedenler merasimle anıldı. Yaşananların asla unutulmayacağını belirten İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, “Ne yazık ki bu süreç şimdi tamamlanmamıştır, tehdit şimdi ülkemizin üzerinden kalkmamıştır. Mutlak buna dair süreci güçlendirici önlemleri milletimiz, halkımız almak zorundadır” tabirlerini kullandı.

İmamoğlu, burada yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“15 Temmuz günü milletimizin birliğine, egemenliğine ve özgürlüğüne saldıranlar karşısında kararlılıkla, cüretle, dirayetle duran aziz milletimizi dimdik ayakta buldular. Bu millet zincire vurmaya kalkan herkes üzere onlar da kaybetmeye elbette ki mahkumlardı. Zira bu ülkenin çocukları daha ilkokul sıralarından itibaren bilirler ki egemenlik kayıtsız koşulsuz milletindir. Bu egemenliği korumak da tekrar milletimizin kendi ellerindedir. 15 Temmuz 2016’da yaşananlar asla unutulmayacaktır. Silahsız insanlara ateş açacak, kentin ortasında tanklar yürütecek, şanlı meclisin üzerinde uçuracak kadar aklını kaybetmiş şahsa itaati devlete hizmetten üstün tutmuş hainler hep hatırlanacaktır.

‘ÇIKARMAMIZ GEREKEN EN BÜYÜK DERS BU’

Allah bu aziz milleti, devletin kendine bahşettiği unvan, rütbe ve sorumluluğa prestij etmeyip, farklı çıkar etraflarının ilgisinden takdirinden medet umanlardan korusun. Devletimiz milletimiz bu çeşit makus niyetli kişi ve örgütlenmelere karşı kendini koruyacak düzenekleri bir an evvel devreye almak durumundadır. İşte 15 Temmuz’dan çıkarmamız gereken en büyük derslerden biri de budur. Ne yazık ki bu süreç şimdi tamamlanmamıştır, tehdit şimdi ülkemizin üzerinden kalkmamıştır. Bu ülkede liyakate sahip, yalnızca kamuya hizmet edecek, sırf halka hesap verecek yurtsever 86 milyon insanımız vardır. Onlar epey elbette bizim sırtımız yere gelmez. Lakin dediğim üzere süreç şimdi tamamlanmamıştır, tehdit şimdi kalkmamıştır.

Mutlak buna dair süreci güçlendirici önlemleri milletimiz, halkımız almak zorundadır. Aziz şehitlerimizi bir sefer daha rahmetle anıyorum. Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Hakları asla ödenemez. Bunu biliyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyemiz olarak bilhassa kurumumuzun önünde ve içinde hayatını kaybeden şehitlerimize ayrıyeten rahmetle anıyor, minnetlerimizi sunuyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak tüm şehitlerimizi yakınlarının ve gazilerimizin her vakit yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz. Tekrar 15 Temmuz gününde şehitlerimizi rahmetle. Gazilerimize sıhhat dilerken hepimizin 15 Temmuz gününden ders çıkaran ve geleceğe de temkinli hareketle bakan beşerler olmamızı lisana getiriyor, hepinizi sevgiyle selamlıyorum.” (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.