İngiltere’de 3 erkeği tecavüzle suçlayan Eleanor Williams’ın iftirası ortaya çıktı

İngiltere’de 22 yaşındaki Eleanor Williams, 3 erkeği tecavüzle suçladı.

Williams, Asyalı bir çete elinde fuhşa zorlandığını iddia etti.

İngiliz kadın ayrıca, tecavüze uğradığı ve işkence gördüğünü öne sürerken, söz konusu kişilerin haksız yere ceza almasına sebep oldu.

Sosyal medya paylaşımlarıyla suçladı

İngiliz basınına göre, Williams, 12 yaşındayken Mohammed Ramzan adlı kişi tarafından Amsterdam’da fuhşa zorlandığı, 2 farklı İngiliz erkeğin tecavüzüne uğrayıp dayak yediği gibi iddialara ilişkin 2020’de sosyal medya paylaşımları yaptı.

Darp izlerini gösterdi

Söz konusu paylaşımlarda, yüzündeki ve vücudundaki darp izlerini gösteren Williams’ın iddiaları üzerine 3 erkek gözaltına alınarak cezaevine gönderildi.

Ülkede, dün görülen duruşmada, Williams’ın iddialarının aksini gösteren kanıtlar, jüri tarafından mahkemeye sunuldu.

Suçlamalara karşı kanıtlar mahkemeye sunuldu

Jüri, İngiltere’nin Blackpool kentinde fuhşa zorlandığını iddia eden Williams’ın, söylediği tarihte Blackpool’da yalnız başına dolaştığı ve tek başına otelde kaldığı görüntüleri mahkemeye sundu.

Amsterdam’da kendisini “köle pazarında” sattığını iddia ettiği günde ise Ramzan’ın İngiltere’de bir mağazada olduğuna ilişkin kanıtlar paylaşıldı.

Darp izlerini çekiçle vurarak yaptı

Williams’ın kendisini fuhşa zorladığını iddia ettiği Asyalı kişinin ise sadece internetten görüştüğü bir İngiliz olduğu ortaya çıktı.

Jüri, Williams’ın vücudundaki darp izlerini de kendisine çekiçle vurarak yaptığını kanıtladı.

8,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı

İddiaların muhatabı olan erkeklerden biri, 10 hafta cezaevinde tutulurken, diğeri de 70 günden fazla cezaevinde kaldı.

Jürinin, Williams’ın iddialarını çürütmesinin ardından mahkeme, Williams’ı adaletin işlemesini engellemeye yönelik ifadeler ve yalan iddialar gerekçesiyle 8,5 yıl hapis cezasına çarptırdı.

“İşimi kaybettim, ailem hedef haline geldi”

Mahkeme çıkışı açıklama yapan Ramzan, Williams yüzünden “Dünyada cehennemi yaşadık.” ifadesini kullandı.

Tutuklandıktan 2 hafta sonra intihar etmek istediğini, bugün dahi o günün izlerini taşıdığını belirten Ramzan, şöyle dedi:

İşimi kaybettim. Ailem en kötü şekilde hedef haline geldi. Tüm dünyadan bu işe karıştığımı düşünenler tarafından sosyal medya üzerinden sayısız ölüm tehditleri aldım. Ben ve ailem, bundan nasıl kurtulacağız bilmiyorum ancak pozitif şekilde ilerlemeye kararlıyız.

Evinin dışına ‘tecavüzcü’ yazıldı

Williams’ın iddialarının hedefi olan Jordan Trengove da mahkeme çıkışı yaptığı açıklamada, iddiaların ardından evinin dışına sprey boyayla “tecavüzcü” yazıldığını ve intihara kalkıştığını söyledi.

Jordan Trengove

Asılsız iddialar yüzünden Asyalılar saldırılara maruz kaldı

“Evimi terk edemiyordum, işe gidemiyordum.” diyen Trengove gibi iftiraya uğrayan Oliver Gardner da intihar etmek istediğini belirtti.

Williams’ın yaşadığı Barrow-in-Furness kentinde Hint lokantası işleten 2 kişi de Williams’ın iddiaları üzerine kentte Asyalıların çeşitli saldırılara maruz kaldığını dile getirdi.

İş yerleri taşlandı

Lokantanın işletmecileri, iş yerlerinin taşlandığını, sokakta üzerlerine tükürüldüğünü ve müşterilerinin yüzde 90’ını kaybettiklerini ifade etti.

Polisin verdiği bilgiye göre, iddiaların hemen ardından bölgede büyük çoğunluğu ırkçılık ve nefret suçu olmak üzere 150 suç işlendi.

Williams: Bazı hatalar yaptım

Toplamda 9 suçtan 8,5 yıl hapse çarptırılan Williams’ın avukatları, kendisinin mahkemede okunmasını istediği açıklamasını paylaştı.

Açıklamasında, sosyal medya paylaşımlarının etkisini gördüğünde büyük bir üzüntü yaşadığını belirten Williams, “Biliyorum bazı hatalar yaptım ve özür dilerim. Gençtim ve aklım karışıktı. Bazı hatalar yaptım ve özür dilerim.” ifadelerini kullandı.

Hakim: Pişmanlık emaresi göstermiyor

Altham, Williams’ın açıklamalarının Barrow-in-Furnes de 4 ay süren bir gerginliğe neden olduğunu vurgulayarak, “Williams, kendini ciddi şekilde yaralamak da dahil olmak üzere asılsız suçlamalar yaratmak için olağanüstü çaba sarf etti.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir