İnşaat sektörünün Kopenhag çıkarması

İRFAN KURTULMUŞ/ KOPENHAG- Fuarda Türkiye’den, Kordsa, E – Berk Makina, Roxard, Polyfibers, Tünelmak, Üntel; Arsan ve Trakkom firmaları stant açtı. Türk şirketlerinin yetkilileri, Türkiye’nin bu sektörde oldukça rekabetçi ve güçlü olduğunu belirterek, fuarın çok verimli geçtiğini ifade ettiler.

Türkiye Cumhuriyeti Kopenhag Ticaret Müşaviri Çağrı Alpgiray Kale, fuarda yer alan Türk şirketlerin standlarını ziyaret ederek firmalar hakkında bilgi aldı. Fuara ayrıca, İstanbul Belediyesi, Karayolları Genel Müdürlüğü ve İTÜ’den de katılım oldu. Fuarda, Dünya Tünel Konferansı da düzenlendi.

Fuar kapsamında, Danimarka ve İskandinav ülkelerinde devam eden projeler sergilendi. Danimarka’da mevcut ve yapım aşamasındaki projelere saha ziyaretleri düzenlendi. Ülkede yapılmakta olan, yeni metro hatları (Cityringen, Nordhavn ve Sydhavn), Danimarka ile Almanya’yı denizden bağlayacak Fehmarn projesi anlatıldı. Ayrıca, Norveç, İsveç ve Finlandiya’da, birçok yeni mega altyapı projesinin inşaatının başlayacağı kaydedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.