Jorge Jesus, Fenerbahçe raporunu hazırladı

2022-23 dönemine şampiyonluk parolasıyla girecek Fenerbahçe’de yeni teknik yönetici artık netleşti, rapor bile hazırlandı.

Jorge Jesus konusunda geri sayıma geçen sarı- lacivertli idare, Portekizli çalıştırıcıdan aldığı rapordan sonra umutlandı.

Mevcut takım, İsmail Kartal’ın hazırladığı ülkü birinci 11 ve takımdaki potansiyelli yıldızlar yeni dönem için herkesin elini rahatlattı.

Hem Jorge Jesus 2.5 aylık tahlili sonrası şu anki yapıyı beğendi hem de idare nokta atışı transfer siyasetinden şaşmadı.

Jesus ve İsmail Hoca’nın raporu emsal

İsmail Kartal’ın sunduğu rapor ile Jorge Jesus’un yaptığı tahlilin çok önemli benzerlikler taşıması da bir öbür değerli ayrıntı oldu.

Şu anda iki deneyimli hocanın da takımdaki 14 futbolcunun kesinlikle devam etmesinden yana görüş belirtmesi, yalnızca belirli bölgelere atılımın kâfi olacağı bilgisi ve ekibin uygun bir dönem başı kampıyla Şampiyonlar Ligi’ne hazır hale gelebilecek olması yüzleri güldürüyor. Resmi açıklama konusunda da telaş yapılmamasının sebebi eldeki takımın sahip olduğu avantajlar gösteriliyor.

Nokta atışı transfer yapılacak

Sarı-lacivertlilerde 2022-23 dönemi takımına nokta atışı transferler eklenmesi hesaplanıyor.

Transferde çok fazla sayıda isme gerek duymayan Fenerbahçe’de gerekli mevkiilerde hakikat atılımlar yapılacak. Burada Jorge Jesus’un tahlili ve İsmail Kartal’ın dönem sonu raporu kıymet taşıyacak.

İki deneyimli teknik yöneticinin sunduğu listeler ve raporlar, idarenin çalışmalarını şekillendirecek.

Kesinlikle güzel bir forvetin kadroya katılması gerekiyor. Ayrıyeten Berke Özer sonrası Altay’ın yanında yer alacak bir kaleci olacak. Sol bek, sağ bek, atakçı kanat ve gerekirse orta alanda 6 numaranın takıma katılması planlanıyor. En az 4, en fazla 6 transferle takımın hazır hale getirilmesi amaçlanıyor. Hatta Şampiyonlar Ligi’nde 19-20 Temmuz’da oynanacak 2. ön eleme maçlarına yetiştirilmeleri isteniyor.

Takımdaki potansiyelli yıldızlar ortasında en fazla öne çıkan isim Kim Min Jae oluyor. Jorge Jesus’un 2.5 aylık raporunda ve tüm görüşmelerde Güney Koreli stoperin kesinlikle kalması gerektiği vurgulanıyor.

14 kişilik beğeni listesi

Nakdî manada ne kadar teklif gelirse gelsin yerinin güç dolacağı için Kim’in gitmemesi talep ediliyor. İsmail Kartal da Kim’in grubun olmazsa olmazları ortasında olduğunu belirtiyor.

Jorge Jesus ve İsmail Kartal’ın sunduğu takım raporunda 14 futbolcunun bilhassa üzerinde duruldu. Ülkü birinci 11’in şu anda muhakkak olması nedeniyle hazır yapının bozulmaması gerektiği her iki hoca tarafından vurgulanıyor. Bu 14 futbolcunun çok zorunda kalınmadıkça satılmaması gerektiği kaydediliyor.

Bu 14 kişilik liste şu isimlerden oluşuyor:

– Altay Bayındır
– İrfan Can Kahveci
– Mert Hakan Yandaş
– Ferdi Kadıoğlu
– Kim Min Jae
– Attila Szalai
– Serdar Aziz
– Serdar Dursun
– Dimitris Pelkas
– Diego Rossi
– Bright Osayi-Samuel
– Miguel Crespo
– Miha Zajc
– Arda Güler

“Rüya takım”

Jorge Jesus’un yardımcılarından Marcio Sampaio, toplumsal medya üzerinden yaptığı paylaşımla dikkat çekti. Jorge Jesus ve tüm takımın havalimanında bavullu fotoğraflarını paylaşan Portekizli antrenör, “Rüya takım” bildirisini da yazdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.