Kira artış sonu Meclis’te onaylandı

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen aylarda kabine toplantısından ‘müjde’ diye duyurduğu düşük faizli konut kredisiyle birlikte kira fiyatlarında önemli bir artış yaşanmıştı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ise kiralarda artış sonunu açıkladı. 

“KİRA ARTIŞ ORANI YÜZDE 25’İ GEÇMEYECEK”

Bozdağ kira artış oranlarına ait “Yaptığımız çalışma sonucunda konut kiraları bakımından 1 Temmuz 2023’e kadar yenilenecek kira kontratlarında bir evvelki kira yılının yüzde 25’ini geçmemek şartıyla yapılacak artışların geçerli olduğuna dair bir süreksiz karar Borçlar Kanunu’na Adalet Komitesi’nde eklenecek” açıklamasını yapmıştı.

KİRA DÜZENLEMESİ MECLİS ONAYINDAN GEÇTİ

Bozdağ’ın yaptığı açıklamaya nazaran, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Adalet Komitesi’nde Borçlar Kanunu’na süreksiz husus eklenecekti. 

Bekir Bozdağ’ın duyurduğu yüzde 25’lik kira düzenlemesi bugün, önerge ile avukatlık maddesine eklendi.

Önergede “Görüşülmekte olan 328 sıra sayılı Kanun Teklifinin isminin “Avukatlık Kanunu ile Türk Borçlar Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi” formunda değiştirilmesi ve Teklife 3. unsurundan sonra gelmek üzere aşağıdaki unsurun eklenmesini ve öteki unsurların buna nazaran teselsül ettirilmesini arz ve teklif ederiz” tabiri yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.