Lider Erdoğan, Pakistan Başbakanı Şerif’i resmi merasimle karşıladı

Konuk Başbakan Şerif’in bulunduğu makam aracını, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önündeki caddede karşılayan süvariler, araca protokol kapısına kadar eşlik etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şerif’i Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin ana giriş kapısında karşıladı.

Erdoğan ve Şerif’in merasim alanındaki yerlerini almalarının akabinde, 21 pare top atışı eşliğinde iki ülke ulusal marşları çalındı. Şerif, Muhafız Alayı Merasim Kıtası’nı, Türkçe ‘Merhaba asker’ diyerek selamladı.

Merasimde, tarihte kurulan 16 Türk devletini temsil eden bayraklar ve askerler de yer aldı.
Erdoğan ve Şerif’in heyetlerini takdimi sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Şerif, merdivenlerde Türkiye ve Pakistan bayrakları önünde gazetecilere poz verdi.
Baş başa görüşmeye geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Şerif, heyetler ortası görüşmelerin akabinde mutabakatların imza merasimine iştirak edecek ve akabinde ortak basın toplantısı düzenleyecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklama sonrası Başbakan Şerif onuruna resmi akşam yemeği verecek.

Merasimde, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Lideri Metin Kıratlı, Savunma Sanayii Lideri İsmail Demir, Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Lideri Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile Ankara Valisi Vasip Şahin de hazır bulundu.

KAYNAK: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.