NBA’de dönemin en uygun 5’leri muhakkak oldu

Amerikan Basketbol Ligi’nde (NBA) dönemin en âlâ 5’leri açıklandı.

NBA’den yapılan açıklamaya nazaran, 2021-22 döneminin en âlâ 5’leri dünya çapında 100 medya mensubunun katıldığı oylamayla belirlendi.

Milwaukee Bucks’ın yıldızı Giannis Antetokounmpo, birinci tercih oylarının tamamını alarak 500 puanla dönemin en düzgün 5’ine seçildi.

Denver Nuggets’tan dönemin en pahalı oyuncusu (MVP) Nikola Jokic ve Dallas Mavericks’ten Luka Doncic 476’şar, Phoenix Suns’tan Devin Booker 460 ve Boston Celtics’ten Jayson Tatum 390 puanla dönemin en güzel 5’ine giren başka isimler oldu.

Ligde 1954-1955 döneminden bu yana birinci sefer en uygun 5’in tamamı, 27 yaş ve altındaki oyunculardan oluştu.

Bu ortada dönemin en âlâ üçüncü 5’ine seçilen Los Angeles Lakers’ın yıldızı LeBron James, toplamda 18. sefer en güzeller listesine dahil olarak rekorunu geliştirdi. Daha evvel en yeterli 5’e 13 defa seçilen ve bu alanda da rekoru elinde bulunduran James, üç kez en yeterli ikinci 5, iki sefer de en yeterli üçüncü 5’te yer aldı.

NBA’de dönemin en düzgün 5’leri şu formda:

En âlâ 5: Giannis Antetokounmpo (Milwaukee Bucks), Luka Doncic (Dallas Mavericks), Nikola Jokic (Denver Nuggets), Devin Booker (Phoenix Suns), Jayson Tatum (Boston Celtics)

En güzel ikinci 5: Stephen Curry (Golden State Warriors), DeMar DeRozan (Chicago Bulls), Kevin Durant (Brooklyn Nets), Joel Embiid (Philadelphia 76ers), Ja Morant (Memphis Grizzlies)

En yeterli üçüncü 5: LeBron James (Los Angeles Lakers), Chris Paul (Phoenix Suns), Pascal Siakam (Toronto Raptors), Karl-Anthony Towns (Minnesota Timberwolves), Trae Young (Atlanta Hawks)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.