Osmaniye’de öldürülen terörist, binbaşının katili çıktı

Osmaniye’nin Küllü köyü kırsalında evvelki gün öldürülen Gri listede aranan iki teröristten biri olan Beraat Boztemir’in, Lice’de 2012’de İlçe Jandarma Kumandanı Kurmay Binbaşı Ercan Kurt ile muhafazası Abdullah Açıcı’nın şehit edildiği mayınlı hücum ile yol keserek Japon turist ile üç askerin kaçırılması aksiyonlarına katıldığı ortaya çıktı.

Amanos Dağlarında düzenlenen hava takviyeli operasyonda öldürülen iki teröristin kısa müddet evvel Suriye hududundan Amanoslar kırsalına geçiş yaptıkları, buradan da Osmaniye’nin Hasanbeyli ilçesinden Küllü köyü kırsalına sızdıkları tespit edildi.

Teröristlerin huduttan sızdıkları andan itibaren sinyal takibiyle izlendikleri, toprağa kurulan foto kapanla bulundukları nokta belirlenince, bölge, Osmaniye Jandarma Özel Harekât Tabur Komutanlığına bağlı ‘Korkutlar’ isimli seçkin birlik tarafından kuşatıldı.

Çıkan çatışmada 2 Milyonluk Yeşil kategoride aranan İran asıllı Hakim Bedri ile 500 bin liralık Gri listede aranan Bahoz Semsur kod isimli Beraat Boztemir ABD üretimi iki M-16 piyade tüfeği ve bol ölçüde mühimmatla meyyit olarak ele geçirildi. İki teröristin tren yollarına ve ormanlık alanlara sabotaj akınlarında bulunmak için uzun vakitten beri aksiyon arayışı içinde oldukları belirtildi.

 JAPON TURİSTİ KAÇIRDI KURTARMAYA GİDEN BİNBAŞIYI ŞEHİT ETTİ

Polis, MİT ve Jandarma kayıtlarında bombacı olan terörist Beraat Boztemir’in, 2011-2015’te Diyarbakır’ın Dicle, Lice, Hani ilçeleri kırsalında faaliyet yürüttüğü bildirildi.

Teröristin 2 Haziran 2012’de Lice-Bingöl yolunu keserek burada İngiliz vatandaşı Japon asıllı turist James Masami Miyazaki Ross’un kaçırılması, bu turistin kurtarılması için başlatılan operasyonda mayınlı akın sonucu 3 Haziran 2012’de Lice İlçe Jandarma Kumandanı Kurmay Binbaşı Ercan Kurt ile müdafaası Uzman Çavuş Abdullah Açıcı’nın şehit edilmesi, 8 Ağustos 2012 günü Lice-Bingöl karayolunun kesilerek Ramazan Başaran, Haydi Zımnî, Reşat Çaçan isimli üç askerin kaçırılması hareketlerine katıldığı, Dicle İlçesi Kartal Zirve üs bölgesinde devriye gezen zırhlı polis aracına roketli hücum düzenlenmesi aksiyonlarından ötürü hakkında “Ülke birliğini ve bütünlüğünü bozmak, kişiyi yerine getirdiği kamu misyonundan ötürü öldürmek, kişiyi hürriyetinden mahrum bırakmak” hatalarından arama kararı bulunuyordu.

Teröristin 2015 yılında Kuzey Irak’a geçiş yaptığı, buradan da Suriye üzerinden Amanoslara geçiş yaptığı öğrenildi. Öldürülen İran asıllı 2 milyonluk Yeşil kategoride aranan Hakim Bedri’nin de 15 yıldan beri dağ takımında yer aldığı ve 30 Temmuz 2011’de Kahramanmaraş’ın Ekinözü ilçesinde uzman çavuş Abdulmecit Yıldırım’ın şehit edilmesi, üç askerin de yaralandığı taarruzun faili olduğu öğrenildi.

Berat Özdemir(SOLDA) / Hakim Bedri (SAĞDA)

PARAMOTORLARLA GEÇİŞ YAPANLARIN TÜMÜ ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

Terör örgütü PKK, kelamda Amanos alanı Toros Akdeniz eyaleti diye isimlendirdiği Kahramanmaraş, Kilis, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep ve Hatay kırsalında son 30 yıldan beri barınmaya çalışıyor. Teröristler geçmiş yıllarda Afrin’in hudut bölgelerinden Hatay’ın Hassa İlçesine sızarak buradan Amanoslar’a geçiş yapıyordu.

Zeytin Kolu harekâtından sonra bu geçiş çizgisi büsbütün kapatılınca teröristler bu kere Suriye’nin Bülbül ve Cinderesi bölgelerinden Hatay’ın Kırıkhan ve Reyhanlı ilçeleri üzerinden Amanoslara sızma teşebbüslerinde bulunuyordu.

Teröristler, Afrin’e düzenlenen Zeytin Kısmı harekâtından sonra hudut çizgisinde 7/24 alınan sıkı önlemler nedeniyle sızma yapamayınca iki yıl evvel Suriye Münbiç’ten kask, tulum ve reflektörlü kıyafetler giyinerek kendilerine yamaç paraşütü yapan sportmen görünümü verip paramotorla Hatay kırsalındaki ormanlık alana 3 parti halinde iniş yapmış, kısa mühlet içinde 8 terörist öldürülmüştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.