Philippe Delleur: Türkiye bizim için öncelikli ülke

Delleur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’de büyüyerek ülkenin demir yolu projelerinin başarısına katkıda bulunmak istediklerini söz etti.

Türkiye’de uzun yıllardır faaliyet gösterdiklerini hatırlatan Delleur, başta İstanbul olmak üzere ülkede kent içi ve kentler ortası demir yolu ulaşım projelerine katılmak istediklerini belirtti.

Delleur, “Türkiye bizim için öncelikli bir ülke. Türkiye’nin demir yolu konusunda çok projeleri var. Avrupa’da demir yolu kesiminin önderi olarak, bu projelerin bir kesimi olmak ve teknolojimizle katkıda bulunmak istiyoruz. Türkiye’nin gelecekteki projelerine de katılmak istiyoruz. Etraf açısından tren çok daha eksiksiz. Hasebiyle tren ağlarını Türkiye’de geliştirmek istiyoruz.” diye konuştu.

“BİZİM İÇİN TÜRK ŞİRKETLERİ İLE PAYDAŞLIK ÇOK BAŞARILI”

Halihazırda Türkiye’de ve üçüncü ülkelerde Türk şirketleriyle demir yolu projelerinde ortak çalıştıklarını tabir eden Delleur, “Özellikle Orta Doğu’da, örneğin Suudi Arabistan’da, Kuzey Afrika’da, Cezayir’de ve öbür Afrika ülkelerinde Türk şirketleriyle bir arada çalışıyoruz. Bizim için Türk şirketleri ile paydaşlık çok başarılı.” dedi.

DELLEUR, ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI KARAİSMAİLOĞLU İLE GÖRÜŞTÜ

Bu ortada, Alstom Kıdemli Lider Yardımcısı Delleur, Almanya’nın Leipzig kentinde bugün başlaya Milletlerarası Ulaştırma Forumu’nda (ITF) Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile bir ortaya geldi.

70 ülkede varlık gösteren ve 70 binden fazla kişiyi istihdam eden Alstom, 60 yılı aşkın bir müddettir Türkiye’de raylı araçlar, metrolar ve tramvaylar için anahtar teslim geçiş sistemleri sağlamak üzere sinyalizasyon ve tren denetim teknolojisi alanında başkan sağlayıcı olarak faaliyet gösteriyor.

Alstom’un İstanbul ofisi, Alstom’un dijital ve entegre sistemler uzmanlığı için bölgesel merkez misyonu görmenin yanı sıra tüm bölgeye proje idaresi, mühendislik, satın alma, eğitim ve bakım hizmetleri sağlıyor.

Toplumları düşük karbonlu bir geleceğe yönlendiren Alstom, ulaşım bölümünün geleceği için sürdürülebilir temeller sağlayan hareketlilik tahlilleri geliştiriyor ve sunuyor.

Alstom’un eser portföyü; yüksek süratli trenler, metrolar, monoraylar ve tramvaylardan entegre sistemlere, müşteriye özel hizmetler, altyapı, sinyalizasyon ve dijital mobilite tahlillerine kadar geniş bir yelpazeyi kapsıyor.

Alstom, Kanada merkezli Bombardier Transportation’ı 29 Ocak 2021’de bünyesine katarak daha da genişlemişti.

KAYNAK: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.