Rekabet Konseyi, Obilet Bilişim Sistemleri AŞ hakkında soruşturma açtı

Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan duyuruya nazaran, Heyet, Obilet Bilişim Sistemleri AŞ’nin bilet satışına aracılık hizmeti için otobüs firmalarına uyguladığı bilet satışı komite oranlarını çok olarak belirlemek ve biletleme yazılımı hizmeti, otobüs biletlerinin platformlar üzerinden satışı ve sefer datalarının platformlara dağıtımı pazarlarında rakiplerini dışlamak suretiyle otobüs biletlerinin platformlar üzerinden satışı pazarında imzaladığı kontratlar ile 4054 sayılı Kanun’un ilgili unsurunu ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik yürütülen ön araştırmayı karara bağladı.

‘BULGULAR ÖNEMLİ VE YETERLİ’

Bu süreçte elde edilen bilgi, doküman ve yapılan tespitleri müzakere eden Şura, bulguları önemli ve kâfi bularak, şirket hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.

Duyuruya nazaran, Rekabet Heyetinin açıklaması kamuoyunu bilgilendirme hedefi taşıyor. Bu açıklamaların, hakkında soruşturma açılan teşebbüsün kanunu ihlal ettiği, ceza yaptırımıyla karşı karşıya kaldığı yahut kalacağı formunda yorumlanmaması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.