Welinton El İttifak yolunda

Beşiktaş’ta transfer çalışmaları devam ederken gruba katılacak transferler kadar ayrılacak isimler ile ilgili de gelişmeler yaşanıyor. Bu doğrultuda siyah-beyazlıların 33 yaşındaki stoperi Welinton’a Arabistan’dan teklif olduğu öğrenildi.

El İttifak resmi teklifi yaptı

Suudi Arabistan kadrolarından El İttifak’ın Brezilyalı oyuncu ile ilgilendiği kaydedildi. Arap grubu, 33 yaşındaki stoper için harekete geçti ve siyah-beyazlılar’a resmi teklifini iletti.

Welinton ayrılmak istiyor

Haberde; El İttifak’ın Welinton için birinci olarak 1 milyon euroluk bir teklifte bulunduğu aktarıldı. Emrecan Uzunhan ve Roman Saiss transferleriyle stoper bölgesini güçlendiren siyah-beyazlılarında bu teklife sıcak baktığı lakin gelen 1 milyon euroluk teklifi biraz daha arttırmaya çalıştığı belirtildi. Tarafların ortasında olan görüşmenin olumlu istikamette ilerlediği ve transferin bitmeye yakın olduğu kaydedildi.

Yıllık 1.5 milyon euro kazanacak

Welinton’un El İttifak’ın teklif ettiği 2 yıllık mukaveleyi kabul ettiği belirtildi. Bu teklifi kabul eden Brezilyalı futbolcunun yıllık olarak 1.5 milyon euro kazanacağı öğrenildi. Kulüplerin mutabakatı halinde Welinton Arabistan’a giderek yeni kulübüyle 2 yıllık mukavele imzalayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.