WhatsApp’tan kullanıcıları büyük dertten kurtaracak yenilik

WhatsApp arkadaşlarınızla ve ailenizle sohbet etmek için tasarlanmış bir uygulama. Ancak son yıllarda iş dünyasına açılmanın yanı sıra daha fazla sayıda insanı tek sohbette bir araya getiriyor. Şirketler için ücretli bir sürüm hazırlayan WhatsApp, şimdi de grup görüşmesine daha fazla katılımcı eklemeye izin verecek.

İster iş arkadaşları arasındaki koordinasyonu sağlamak ister dünyanın her yerinden insanları bir araya getirmek olsun, WhatsApp grup sohbetlerini geliştirmek istiyor. WhatsApp tarafından iOS cihazlara sunulan yeni özellik, 32 kişilik grup aramaları yapılmasına fırsat tanıyor.

WhatsApp ücretli oluyor: Ama sandığınız gibi değil

WhatsApp ile 32 katılımcıya kadar sesli arama yapılabilecek

Salgının başlangıcından bu yana WhatsApp, Zoom gibi diğer uygulamalar ile rekabet edebilmek için grup ve görüntülü arama hizmetine iyileştirmeler yapıyor. 2021’in sonunda, katılımcıların bu toplantılara erişimini kolaylaştırmak için yeni bir kısayol ekledi, şimdi ise arama kapasitelerini 32 kişiye çıkarıyor.

Yeni özellik, her ne kadar iş dünyası için biraz gecikmeli olsa da, öğrenciler ve aileler için son derece kullanışlı gibi duruyor. Son yıllarda insanlar, aileleri ve arkadaşlarıyla sanal ortamlarda bir araya geldikleri için iletişimi koordine etmeye yardımcı olabilir.

WhatsApp’ın gruplar için sunduğu sesli konuşma özelliği daha önce en fazla sekiz katılımcıya izin veriyordu, iOS için getirilen yeni güncellemeyle birlikte bu kapasite 32’ye çıkarılmış durumda.

WhatsApp, daha fazla katılımcıyla görüşmeye izin vermenin yanı sıra, 22.8.80 sürümü güncellemesinde ses tasarımında da değişiklikle yaptı. Arama sırasında arayüze eşlik eden ses dalgalarını güncelleyen platform, çoklu sohbetlerde konuşan kişiyi öne çıkaracak.

iOS cihazlar için sunulan WhatsApp 22.8.80 sürümü ile 32 kişiye kadar arama yapma fırsatından yararlanabilirsiniz. Android için de yakın zamanda geleceği belirtilen güncellemenin, masaüstü uygulamasına bir süre boyunca sunulmayacağı dile getirildi.

Peki ya siz WhatsApp tarafından sesli arama desteğinin genişletilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.