Beyhekim Gelişim ve Teknoloji Akademisi Açılış Duyuru

Selçuklu Belediyesinin okul dışı öğrenme ortamlarından biri olan Beyhekim Gelişim ve Teknoloji Akademisi’nin resmi açılışı Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in katılımı ile 29 Eylül Cuma günü gerçekleşecek.

Selçuklu Belediyesi’nin okul dışı öğrenme ortamlarından olan Beyhekim Gelişim ve Teknoloji Akademisi’nin resmi açılışı 29 Eylül Cuma günü gerçekleştirilecek. Düzenlenecek olan törene Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’de katılım sağlayacak.

Selçuklu Belediyesi’nin okul dışı öğrenme ortamlarından olan Beyhekim Gelişim ve Teknoloji Akademisi sunduğu eğitimlerle yıl boyunca her eğitim düzeyinden binlerce öğrenciye hizmet veriyor. Beyhekim Gelişim ve Teknoloji Akademisi sunduğu eğitimlerle geleceğin donanımlı ve vizyon sahibi bireylerinin yetişmesine ve yeni yeteneklerin keşfedilmesine katkı sağlıyor. Akademide; CBS Harita Okur Yazarlığı, Siber Güvenlik, İHA-Mekatronik, Tasarım ve Üretim, Vefa Gençlik, Genç Kalemler Hitabet ve Yazarlık, Tarih, Müzik, Fotoğrafçılık, Organik Oyuncak Üretimi, Moda Tasarım ve Takı Tasarım olmak üzere toplam 12 atölye yer alıyor.

Başkan Pekyatırmacı “Okul dışı öğrenme ortamları bizim için önemli”

Selçuklu Belediyesi olarak eğitime yapılan yatırımı, yarınlara yapılan yatırım olarak gördüklerini ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı;“ Bu çalışmalar içerisinde ilçemize kazandırdığımız okul dışı öğrenme ortamları büyük öneme sahip. Bu kapsamda Beyhekim Gelişim ve Teknoloji Akademisi ile çocuklarımızın, gençlerimizin kişisel gelişimleriyle ilgili farklı çalışmalar yapmalarına, kendilerini keşfetmelerine, ilgilerini ve kabiliyetlerini ortaya çıkartarak bu yönde kendilerini geliştirmelerine katkı sunuyoruz. Yeni eğitim döneminde de güzel işlere imza atacak olan akademimizin resmi açılışını Milli Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin’in de katılacağı program ile gerçekleştireceğiz. Türkiye Yüzyılı’na yeni eserlerle katkı sunmanın mutluluğunu yaşadığımız açılış programına tüm Konyalı hemşehrilerimizi davet ediyorum.” Dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx