Diyarbakır’da bir kadın gittiği kuyumcuda sahte bilezikle orijinali değiştirdi

İHA

Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesi Fırat Mahallesi’nde bir müşteri, Yunus Deniz’in işlettiği dükkanına girip cebinden 15 gram ağırlığındaki bileziği çıkararak 10 gramlık bilezikle değiştirip 5 gramı para olarak almak istedi.

Bileziği aldıktan sonra müşteri ürünü beğenmediğini söyleyip Yunus Deniz’den değiştirmesini istedi.

Deniz, bileziği değiştirdikten sonra şüpheli şahıs cebindeki sahte bilezikle bileziği değiştirip ikinci kez değişim istedi.

Sahte bileziği eline alıp inceleyen Deniz, ürünün sahte olduğunu anlayıp kadına bakınca müşteri, “Yanlışlıkla o bileziği verdim” diyerek bileziği Deniz’in elinden aldı.

“Bileziğin sahte olduğunu fark ettim”

Olay esnasında neler yaşadığını anlatan Deniz, “2 gün önce bir müşterimiz elinde 15 gramlık ajda bilezikle 10 gramlık bilezikle değiştirmemi istedi. Kalan 5 gramın ödemesini de geri almak istedi. Gelen müşterimize ajda bileziği değiştirdikten sonra, ‘Bunu beğenmedim, farklı bir ajda bilezik istiyorum’ dedi. Ricada bulununca tekrar değiştirdim. İkinci verdiğim 10 gramlık bileziği onaylayıp 5 gramın ücretini istedi. Tekrar verdiğim bileziği değiştirmek istedi. Bileziğe bakmamla bileziğin sahte olduğunu fark ettim. Çünkü benim verdiğim bilezik o değildi. Bileziğe baktıktan sonra müşteriye bakınca direkt bana, ‘Yanlışlıkla o bileziği verdim’ dedi” ifadelerine yer verdi.

“Esnafımız bu konuda biraz daha dikkatli olmalıdır”

Kuyumcunun özellikle kalabalık olduğu anlarda daha dikkatli olmasına dikkat çeken Deniz, “Umarım kendisi bunu bilerek yapmamıştır. Eğer fark etmeyip o bileziği değiştirmiş olsaydım belki de alıp gidecekti. Burada durmak istediğimiz nokta, tüm kuyumculara uyarıdır. İçerisi yoğunken bu gibi olaylarla karşılaşılabilir. Esnafımız bu konuda biraz daha dikkatli olmalıdır” diye konuştu.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx