Sadece birkaç dakika sürecek ama ne kadar faydalı: Neden tırnaklarınıza karbonat sürmelisiniz?

Karbonat neden bu kadar faydalıdır?

Karbonat kullanarak yapılan masaj, tırnaklarını fazla çaba harcamadan güçlendirmek isteyenler için faydalı bir çözümdür. Düzenli olarak jel cila ile manikür yaptıran kızlarda çok yumuşak bir tırnak plağı bulunur.

Çoğu zaman kadınlar plakadaki şişlik ve çukurların ortaya çıkmasından şikayet ederler. Ancak karbonat ile hafif bir masaj yardımıyla tırnaklarınızı cilalayıp pürüzsüz hale getirebilir, çok daha güzel görünmelerini sağlayabilirsiniz.

Özellikle New York’taki tırnak sanat stüdyosunun kreatif direktörü Julie Kandalek, karbonat ile masajın faydalarından bahsetti . Plakayı düzeltmek için herkese zaman zaman böyle bir karışım hazırlayıp kullanmasını tavsiye ediyor.

Tırnak masajı için karbonat karışımı nasıl yapılır?

Prosedür hiç de karmaşık değil. 2 yemek kaşığı karbonat ve 1 çay kaşığı hidrojen peroksit (veya elinizde bu madde yoksa sade su) almanız gerekir. Bir macun oluşturmak için malzemeleri karıştırın. Pamuklu bir ped üzerine uygulayın ve ardından tırnak plağına birkaç dakika boyunca yoğun bir şekilde masaj yapın.

Böyle bir karbonat masajı, kütikül peelingi olarak da harikadır. Karbonat, sıradan suyla kombinasyon halinde bile ölü deri hücrelerinin uzaklaştırılmasına yardımcı olacak ve bu da manikür sırasında kütikülün geri itilme işlemini kolaylaştıracaktır.

Masaj sadece ellere değil ayak tırnaklarına da yapılabilir. Nasırsız ve kalınlaşmış cilt olmadan güzel ayaklara sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx