Vincenzo Montella: Geçmişe göre daha farklı bir Türkiye göreceğiz!

A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella, Hırvatistan maçı öncesi TRT Spor’a açıklamalarda bulundu.

Montella “Hırvatistan yerine Letonya ile başlamak ister miydi?” sorusuna “Zorlu bir başlangıç gibi gözükse de ben oyuncularıma güveniyorum. Bizim kaliteli oyuncularımız var. Burada milli gururumuzu ve isteğimizi sahaya yansıtacağız.” şeklinde yanıt verdi.

Stefan Kuntz’la son dönemde büyük sorunlar yaşandığı hatırlatılan Montella, “Biraz kısa bir süremiz olsa da oyuncularımıza sahada görmek istediklerimizi anlattım. Öyle bir Türkiye göstereceğiz ki; geçmişe nazaran daha farklı işler yapan ve sahada daha farklı duran bir Türkiye olacak.” açıklamasında bulundu.

Adana Demirspor’dan öğrencisi olan Yusuf Sarı hakkında da konuşan Montella, “Yusuf Sarı çok istekli bir oyuncu ama bu maçta bizimle olmayacak. Bir sonraki maça onu yetiştirmek istiyoruz. Stoperde çok önemli 3 eksiğimiz var ama mevcut oyuncularımızla çok büyük bir sorun yaşayacağımızı düşünmüyorum.” dedi.

Türkiye ve İtalya’nın EURO 2032 ev sahipliğini değerlendiren Vincenzo Montella, “Türkiye ve İtalya, tarihsel olarak dünyanın en büyük tarihine sahip ülkesi son bin yıla baktığınızda. Kültürel olarak da birbirine yakın ülkeler. İtalyan olarak tabii ki mutluyum ancak Türk Milli Takımı’nın başında olduğum için de çok çok mutluyum.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx