Xiaomi kullanıcıları için Android 14 açıklaması geldi

Xiaomi, 2021 yılında Xiaomi Pad 5 serisi ile tablet kategorisine geri dönüş yaptı. Bu cihazlar Android 11 temelli MIUI 12.5 for Pad sürümüyle piyasaya sürüldü. Şu anda, tüm pazarlarda Android 13 tabanlı MIUI 14 ile çalışıyorlar. Yeni bulgulara göre, yakın gelecekte bu ürünler MIUI 15 güncellemesi alacak. Ancak bir ayrıntı var.

Duyum hesabı olan Xiaomiui’ye göre, Xiaomi orijinal üç Xiaomi Pad 5 serisi modeli için MIUI 15 yapılarını geliştiriyor. Bunlar; Xiaomi Pad 5, Xiaomi Pad 5 Pro WiFi ve Xiaomi Pad 5 Pro 5G modellerini içeriyor.

Xiaomi kullanıcıları için Android 14 açıklaması geldi

Ancak, bu tabletler için yaklaşan MIUI güncellemesi Android sürümünü yükseltmeyecek. Diğer bir deyişle, Android 14 güncellemesini almaları beklenmiyor. Bu durum şaşırtıcı değil, çünkü Xiaomi bu tabletler için üç OS güncellemesi vaat etmedi, aynı yıl piyasaya sürülen Xiaomi 11T serisi ve Xiaomi 11 Lite NE 5G modelleri gibi.

Buna rağmen, tüketicilerin tabletleri akıllı telefonlardan daha uzun süre kullandığı bilinmektedir. Xiaomi’nin tabletlerdeki yazılım desteği daha öncekilerden daha iyi olsa da, yeterli değil. Önceki Xiaomi tabletleri genellikle tek bir MIUI güncellemesi ve hiçbir Android güncellemesi almadı.

Diğer Çinli üreticilere kıyasla Xiaomi, daha iyi bir yazılım desteğini benimsemekte yavaş kaldı. Örneğin, bazı akıllı telefonlar için dört OS güncellemesi sunmasına rağmen, rakipler bu değişiklikleri bir yıl önce yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx